Personel

Prof. dr hab n. med. Artur Wdowiak

specjalista ginekologii i położnictwa, a także zdrowia publicznego oraz medycyny społecznej

Prof. dr hab. n. med Artur Wdowiak jest specjalistą ginekologii i położnictwa, a także zdrowia publicznego oraz medycyny społecznej (I stopnia), posiada tytuł androloga klinicznego. Swoje wykształcenie uzyskał w murach Akademii Medycznej w Lublinie (dziś Uniwersytet Medyczny). Swą drogę zawodową rozpoczynał w Klinice Rozrodczości i Andrologii AM. Obecnie kieruje Katedrą Położnictwa i Ginekologii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie a także sprawuje funkcje członka Rady Naukowej oraz Rady do Spraw Stopni Naukowych na tym wydziale.

Od 2013 roku pełnię obowiązki Prezesa Międzynarodowego Naukowego Towarzystwa Wspierania i Rozwoju Technologii Medycznych. Jest skarbnikiem i członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. W Polskim Towarzystwie Ginekologów i Położników jest Szefem Sekcji Andrologii. Prof. dr hab. n. med Artur Wdowiak należy do międzynarodowej grupy naukowców zajmujących się badaniem wpływu inozytoli na fizjologię organizmu ludzkiego, którą koordynuje prof. Vittorio Unfer. Grupa ekspertów zaangażowana podczas pracy przy tych projektach przyjęła nazwę: The Experts Group on Inositol in Basic and Clinical Research (EGOI) i tworzy obecnie stronę internetową popularyzującą wiedzę na temat zastosowania inozytoli w różnych dziedzinach medycyny https://www.inositolgroup.com.

Prof. dr hab. n. med Artur Wdowiak od wielu lat współpracuje także z Uniwersytetem Medycznym we Lwowie i Ukraińskim Towarzystwem Lekarskim. Jest członkiem Rady Naukowej International Association of Scientists https://iasnetedu.com/advisory-board.

Zainteresowania badawcze dla Artura Wdowiaka koncentrują się wokół czynników wpływających na płodność par oraz metod wspomagania rozrodu.

Pełny spis publikacji oraz linki do prac Prof. dr hab. n. med Artura Wdowiaka

Artur Wdowiak
Dr n. med. Ireneusz Brzozowski

specjalista ginekolog położnik

Ireneusz Brzozowski

Zaproszenie do udziału w badaniu

Liczne doniesienia naukowe dowodzą, że stres oksydacyjny wpływa niekorzystnie na zdolności rozrodcze człowieka. Problematyka ta została doskonale zbadana w przypadku niepłodności męskiej.

Płodność kobiet jest mniej poznana w tym aspekcie. Dzięki finansowaniu przyznanemu przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, uzyskaliśmy możliwość przeprowadzenia badania, które może ocenić wpływ stresu oksydacyjnego na płodność kobiet.

Celem badania jest ocena wpływu potencjału oksydo-redukcyjnego (sORP) osocza krwi w fazie lutealnej (w okresie implantacji) na uzyskanie ciąży wśród par starających się o potomstwo. Badane będą także kobiety, które mają potwierdzoną płodność (nie stosujące aktualnie antykoncepcji hormonalnej). Moment implantacji zostanie wyznaczony na podstawie badania USG.

Udział w badaniu jest bezpłatny!

Zapraszam wszystkie zainteresowane Panie w wieku 20-40 z rozpoznaniem niepłodności, jak i te posiadające już potomstwo do udziału w badaniu. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o możliwości udziału w badaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Chęć udziału w badaniu przyjmujemy drogą mailową.

Osoby chętne do wzięcia udziału w badaniu, proszę o przesłanie swoich danych kontaktowych: telefon, mail oraz krótki opis swojego przypadku na maila sorp2024@gmail.com

Zwrotnie odeślę szczegółowe informacje o badaniu.

Gabinet ginekologiczno-położniczy
ovea lublin

Firma OVEA istnieje od 2002 r. Swoją działalność rozpoczęła jako indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska prof. dr hab. n. med Artura Wdowiaka.

Misją mieszczącego się w Lublinie (ul. Szczerbowskiego 5) gabinetu ginekologiczno-położniczego OVEA jest niesienie pomocy parom starającym się o potomstwo, a także opieka nad mamą — zarówno podczas ciąży, jak i po jej zakończeniu.

Problem braku potomstwa dotyka dziś prawie co piątej pary w wieku rozrodczym. W związku z tym niepłodność została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę społeczną. Przyczyny występowania niepłodności nie zostały w pełni poznane.

Uzyskanie ciąży i stan zdrowia dziecka zależy od jakości materiału genetycznego — zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Zachowania zdrowotne (używki, dieta, aktywność fizyczna) oraz czynniki środowiskowe (skażenie środowiska, ekspozycja na fale elektromagnetyczne) wpływają bezpośrednio na jakość nasienia, a także na jakość komórki jajowej kobiety. Czynniki te determinują zdolności rozrodcze par, a także przebieg ciąży i stan zdrowia noworodka.

Artur Wdowiak

W ramach Szóstej Edycji Plebiscytu ORŁY Medycyny, gabinet OVEA został zakwalifikowany do grona Laureatów

Zapraszamy na oficjalną stronę Międzynarodowego Naukowego Towarzystwa Wspierania i Rozwoju Technologii Medycznych

Serdecznie zapraszamy również na oficjalną stronę Międzynarodowego Naukowego Towarzystwa Wspierania i Rozwoju Technologii Medycznych (ang. International Scientific Association for the Support and Development of Medical Technologies).

Odnajdą tam Państwo szereg użytecznych informacji ze świata nauki, aktualnych wydarzeniach oraz wydawanych pozycjach spod znaku „European Journal of Medical Technologies”. Strona dostępna jest pod adresem www.medical-technologies.eu

isasdmt

NASZE SPECJALIZACJE

szkola_rodzenia
O przychodni

Pomagamy parom borykającym się z problemem niepłodności oraz kobietom z nawracającymi poronieniami...

hsg
Leczenie niepłodności

Problemy z uzyskaniem ciąży dotykają prawie co piątej pary w wieku rozrodczym w Polsce...

choroby_zakazne
Spec. chorób zakaźnych

Leczenie chorób infekcyjnych (infekcji bakteryjnych, wirusowych, pasożytniczych), leczenie...

specjalista_gin_pol
Personel

Kto najlepiej zajmie się swoimi pacjentkami..? Do kogo możesz umówić się na wizytę..?

Poniedziałek

14:00 - 20:00

Wtorek

14:00 - 20:00

Środa

14:00 - 20:00

Czwartek

NIECZYNNE

Piątek

17:00 - 21:00

Sobota

NIECZYNNE