Specjalistyczny

GABINET GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY

z diagnostyką USGGabinet ginekologiczno-położniczy OVEA Lublin

GABINET GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY

Firma OVEA istnieje od 2002 r. Swoją działalność rozpoczęła jako indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska
prof. dr hab. n. med Artura Wdowiaka.

Misją mieszczącego się w Lublinie (ul. Szczerbowskiego 5) gabinetu ginekologiczno-położniczego OVEA jest niesienie pomocy parom starającym się o potomstwo, a także opieka nad mamą — zarówno podczas ciąży, jak i po jej zakończeniu.

Problem braku potomstwa dotyka dziś prawie co piątej pary w wieku rozrodczym. W związku z tym niepłodność została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę społeczną. Przyczyny występowania niepłodności nie zostały w pełni poznane.

Uzyskanie ciąży i stan zdrowia dziecka zależy od jakości materiału genetycznego — zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Zachowania zdrowotne (używki, dieta, aktywność fizyczna) oraz czynniki środowiskowe (skażenie środowiska, ekspozycja na fale elektromagnetyczne) wpływają bezpośrednio na jakość nasienia, a także na jakość komórki jajowej kobiety. Czynniki te determinują zdolności rozrodcze par, a także przebieg ciąży i stan zdrowia noworodka.

U większości par z zaburzeniami rozrodu w praktyce spotykamy się ze zjawiskiem obniżenia płodności, a nie z bezwzględną niemożnością uzyskania ciąży. W przypadku gdy starania o ciążę przekraczają rok czasu, a jakość nasienia nie jest znacznie obniżona, zaleca się wykonywanie zabiegu inseminacji domacicznej (IUI).

Zabieg inseminacji domacicznej (IUI) polega na podaniu do jamy macicy w okresie owulacji odpowiednio spreparowanego nasienia męża. Inseminacje domaciczne (IUI) mogą być wykonywane, jeśli pacjentka ma drożne jajowody. W przypadku obustronnej niedrożności jajowodów czy też znacznie obniżonych parametrów nasienia lub przeprowadzenia 6 zabiegów inseminacji zakończonych niepowodzeniem, zalecana jest procedura zapłodnienia pozaustrojowego — IVF (in vitro).

Obecnie wszystkie te zabiegi (zarówno inseminacja domaciczna (IUI), jak i zapłodnienie pozaustrojowe — IVF (in vitro)) wykonywane są z powodzeniem w Lublinie, właśnie w gabinecie OVEA dr hab. n. med Artura Wdowiaka.

Możliwości zlokalizowanego w Lublinie i prowadzonego przez dr Artura Wdowiaka gabinetu ginekologiczno-położniczego wynikają nie tylko z bogatego wyposażenia w sprzęt medyczny najnowszej generacji. Oparte są też na wysokich kwalifikacjach, wieloletnim doświadczeniu oraz profesjonalizmie całego personelu.

Serdecznie zapraszamy również na oficjalną stronę Międzynarodowego Naukowego Towarzystwa Wspierania i Rozwoju Technologii Medycznych (ang. International Scientific Association for the Support and Development of Medical Technologies).

Odnajdą tam Państwo szereg użytecznych informacji ze świata nauki, aktualnych wydarzeniach oraz wydawanych pozycjach spod znaku „European Journal of Medical Technologies”. Strona dostępna jest pod adresem www.medical-technologies.eu