Specjalistyczny

GABINET GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY

z diagnostyką USG

O PRZYCHODNI

GABINET GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY

W obrębie przychodni Ovea działa także szkoła rodzenia, której głównym celem jest psychiczne i fizyczne przygotowanie uczestników do czynnego udziału w porodzie, zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w przełomowych godzinach jego życia. Zajęcia przeznaczone są dla kobiet i par - szczególnie wskazane dla osób decydujących się na poród rodzinny. Zapewnia ona zdobycie niezbędnej wiedzy, praktycznych umiejętności dotyczących ciąży, porodu, połogu oraz pielęgnacji i żywienia noworodka. Program obejmuje także ćwiczenia ogólnorozwojowe, relaksacyjne, masaż, naukę oddychania i parcia. Zajęcia prowadzą doświadczone położne.

GABINET GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY

W naszej przychodni zasięgnąć można także pomocy psycholog, homeopaty oraz lekarza chorób zakaźnych. Wykonujemy także USG piersi oraz narządów jamy brzusznej. Wykwalifikowana dietetyk pomoże ustalić odpowiedni skład Twoich posiłków, by zredukować zbędne kilogramy.

Wykonujemy także badanie drożności jajowodów (HSG) w znieczuleniu.

Gabinet zajmuje się leczeniem niepłodności w tym inseminacjami i zabiegami invitro

Zajmujemy się leczeniem niepłodności u kobiet. Jedną z wykorzystywanych przez nas metod jest Inseminacja.

Inseminacja (IUI) jest jedną z technik wpomaganego rozrodu. Polega ona na bezpośrednim podaniu do jamy macicy odpowiednio spreparowanego nasienia męża.

Głównymi wskazaniami do inseminacji są:

  • obniżone parametry nasienia
  • zaburzenie owulacji
  • czynnik szyjkowy
  • endometrioza
  • niepłodność idiopatyczna (niewyjaśniona)

Szanse odniesienia sukcesu wynoszą średnio około 14% na cykl.

Jest to jedna z metod leczenia niepłodności wynikającej z nieprawidłowej budowy układu rodnego kobiety oraz jako forma prokreacji dla kobiet nie chcących lub nie mogących odbyć stosunku płciowego z mężczyzną.

Więcej o leczeniu niepłodności i Inseminacji